Lukker 09/12-2024 18:32:00
Holger Roed (f. København 1846, d. Ringsted 1874) Gadeparti med folkeliv. Sign. H. Roed. Akvarel på papir. Lysmål 21×29.
KWSM-12IR32HF
Buskrydder Al-KO BC4535 II, med benzin motor
Safe Tank Container med stor dør, uden nøgler, spildkar/riste i bunden, 1 dørhængsel brækket, Mål 298x209x H 214 cm. Småbulet
16 dunke gulv-vaskemiddel, Uni Super á 5 liter (ubrugt)
Ege tæppefliser i dark brown. Reform Memory ECT359. 3 kasser af 4,147 m2 per kasse. Total ca. 12,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
PALLE med Luftkompressor og diverse el ting.
Bolt / Punktsvejser HBS CD 1501, 230v, med kabler + kasse med udstyr
Dansk snedkermester Fritstående barskab af riopalisander på skulpturelt understel. Front med messingplade med motiv ved lås. Indvendigt beklædt med ahorn med opbevaring til glas og flasker, drejeskive med glashylder samt skuffer. Udført ca. 1950'ern, Danmarke. H. 145. B. 115. D. 60.
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
Louis Vuitton “Speedy 30” taske af sort Epi læder med gyldne beslag, to hanke, en udvendig sidelomme og et lynlås rum. H. 23 x B. 33 x D. 18 cm. 1996.
Ifø akryl badekar i stål 1700x750cm. (Lille skade som kan dækkes ved montering)(ubrugt)
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH-4/3”. Bordlampe med stel af patineret messing, mrk. “Pat. Appl.”. Overskærm af grøn/hvid kobber, senere mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Udført 1926–1928 hos Louis Poulsen. H. 54.