Holger Roed (f. København 1846,

Lukker 09/12-2024 18:32:00

Holger Roed (f. København 1846, d. Ringsted 1874) Gadeparti med folkeliv. Sign. H. Roed. Akvarel på papir. Lysmål 21×29.