Lukker 09/12-2024 18:37:00
A. W. Boesen (f. Vigerslev 1812, d. Bologna 1857) Fra en pergola på Capri. Sign. A. B. 1856. Olie på træ. 22,5×31.
Kæmpe skruetrækker og bitz sæt, mange dele, ubrugt
1846. Pragtfuldt lille brev fra Aalborg 11.6.1846 til København. Påtegnet “Pr. IRIS Franco” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Soundbox 8´´ – LED-lys og Mikrofon perfekt til karaoke, ubrugt i kasse
60 stk planker af lærk, douglas, fyr eller gran 75x100x2300mm på 2 paller. Ubrugt, har stået udenfor i længere tid.
Står i 6800 Varde. Malerier, 3 stk. I svæverammer. Af Per oscar ? Måler : 82 x 102 cm og 42 x 32 cm. 2 forskellige str. Oprydning fra bo. MOMSFRI
- Nyserviceret. - Nymalet. - Hårdmetal påsvejse Verachtert VHC-35 - S 80
BUDT 40000,- DKK
Meissen bonbonniere af porcelæn, dekoreret i farver og guld med insekter og poussé blomster. Ca. 1900. H. 9. Diam. 13 cm.
6 bts. Saint Joseph “Vignes de l' Hospice”, E. Guigal 2017 A (hf/in). Owc. Sourced from an excellent private cellar
BUDT 1650,- DKK
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) “PH 2/1 Kiplampe”. Justérbar bordlampe af forkromet metal med skærme af flerlags opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 21–36.
SPÅNSTØVSUGER.
SIEG's MØNTKATALOG 2017, 48. udgave 2016