Lukker 09/12-2024 18:39:00
Frederik Sødring (f. Aalborg 1809, d. Hellerup 1862) “Rheinparti ved floden Nah ved Kreuznach. Aftenbelysning”. Sign. F. Sødering, 9.5. 1835. Olie på lærred. 20×28. Proveniens: ABR auktion 401, 1979 nr. 512.
Træningsmaskine, Gluteus, Benmaskine
Opbevaringskasser i træ, 4 stk. Måler: 35x25x20. Ubrugte og i original emballage + MOMS
A. Andersen-Lundby (f. Lundby ved Aalborg 1840, d. München 1923) Sommerlandskab med udsigt til en mindre gård med græssende køer. Sign. A. Andersen. L. 1869. Olie på lærred. 83×116.
288 par montagehandsker, Thor Flex i str. 84 par 8 - 120 par 9 - 84 par 11 (ubrugt)
Et par diamantørestikker af 18 kt. hvidguld prydet med talrige baguette- og brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.09 ct. Farve: F-G. Klarhed: VVS-VS. Samlet vægt ca. 6,5 g. B. 12 mm. L. 3 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Illuminationsglas af koboltblå glas, optisk drejet med ombukket rand. Holmegaard. H. 8,8 cm. Diam. 6,5 cm. Holmegaard katalog 1853.
6 dunke autoshampoo (ubrugt)
Hermès “Birkin 35” taske af orange læder med palladium beslag, to hanke, et rum med to indvendige lommer og orange læderfor. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 25 x B. 35 x D. 18 cm. 2010. Dustbag til hængelås, uoriginal dustbag, authenticitetskort fra BrandCo Paris og taske organizer fra Samorga medfølger.
Gucci “Joy” taske af brunt monogram kanvas med hvide lakeret læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et rum med hægtelukning, en indvendig lynlås lomme og mørkebrunt stof for. H. 30 x B. 36 x D. 10 cm.
Christian VI, 24 skilling 1731, H 6B
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.02 ct. Farve: H. Klarhed: SI1. Vægt ca. 6,5 g. B. 9 mm. Str. 55. GIA certifikat nr. 6322616428 medfølger.
BUDT 20000,- DKK
143 visninger