Frederik Sødring (f. Aalborg

Lukker 09/12-2024 18:39:00

Frederik Sødring (f. Aalborg 1809, d. Hellerup 1862) “Rheinparti ved floden Nah ved Kreuznach. Aftenbelysning”. Sign. F. Sødering, 9.5. 1835. Olie på lærred. 20×28. Proveniens: ABR auktion 401, 1979 nr. 512.