I. F. Møller (f. Helsingør

Lukker 09/12-2024 18:40:00

I. F. Møller (f. Helsingør 1797, d. København 1882) To portrætter af Andreas Weilbye (1812–1881) og Cathrine Weilbye, f. Madvig (1822–1879). Én usigneret. Én sign. I. F. Møller 1852. Olie på lærred. 31×23,5. (2).