Niels Bredal (f. København

Lukker 09/12-2024 18:43:00

Niels Bredal (f. København 1841, d. sst. 1888) Italiensk landsbyscene med kirketårn set mod en blå sommerhimmel. Sign. N. Bredal 1876. Olie på lærred. 29×45.