Lukker 09/12-2024 18:45:00
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856) En gren med lyserøde roser. Sign. I. L. jensen. Olie på papir monteret på malepap. 22×15,5.
1847–1849. Udstillingsplanche med 2 smukke breve påtegnet “1/2 Porto” og “Couvert” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Parti div. fedt-patroner + div. fedt (ubrugt)
Til af feje greens eller andre idrætsbaner. Har kun været brugt meget lidt. Hydraulisk tipning af beholder. John Deere TC125 - Fremstår som ny
18 visninger
BUDT 15500,- DKK
1848–1850. 3-årskrigen. Tjenestebrev (vendebrev) sendt melle Serritslev og Hjørring. Påtegnet “Befordres uden Ophold med Sognebud” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Står i 6780 Skærbæk. Keramik og stentøj - Lampe, vaser H: 40 cm og 30 cm., kop og krukke med kork låg. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
England. 1876. 2 1/2 d. pl. 3–9,11–17. Komplet pladning excl. pl. 10 i stemplet kvalitet. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
“Flora Danica”. Middagstallerken af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomst. 524. Royal Copenhagen. Tallerkenholder medfølger. Diam. 25,5. (2) Epilobium latifolium L.
Antikkens Grækenland, Kappadokiske kongedømme, Ariarathes V Eusebes, ca. 163–130 f.Kr., Drachm, 3,96 g, HGC 7, 811
Peltor Litecom samtale hovedsæt, med nye ørekit
El truck Antall hjul 3 Maks løfte 1500 kg Løftehøyde 3300 mm Løftemast Duplex / friløft Gaffellengde 1200 mm
Danmark. 1851–2016. Udstillingssamling med en del bedre værdier og krydret med forsendelser. [ ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Knud Kyhn (f. Frederiksberg 1880, d. Farum 1969) Figurgruppe af stentøj modelleret i form af dådyr med kid. Dekoreret med Sung glasur. Sign. monogram, 21449. Kgl. P. H. 33. L. 25. B. 16.