Lukker 09/12-2024 18:47:00
Wilhelm Bendz (f. Odense 1804, d. Vicenza 1832) Portræt af en kvinde i profil. Sign. W. Bendz. Betegnet: Portrait af min Moder Elise Bang født Vogt. Bly på papir. 44,5×35.
Stempelmærke. 1 Fr. UTAKKET. Ubrugt uden gummi. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965) Sidebord af eg. Front med skuffe, tilspidsede ben. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 59. L. 60. B. 40.
Maskinen er startet op hvert år inden vinter, men har aldrig været taget i brug. Sælges da den ikke bliver brugt. Stiga Snow Power
Vinkøleskab Climadiff premium med 15 hylder, B 60 D 68 H 178 cm, 230V, Bemærk Transportskadet under og over glaslågen. Kom til Eftersyn
Storbritanniens Våbenskjold med løven og enhjørningen og teksten “Dieu Et Mon Droit” - “God and my Right”, lyst metal, 75×55 mm med påmonteret øje
SLAGNØGLE inkl. 2 stk. 20,4V, 2.6 Ah Li-ion batterier samt hurtiglader. Ubrugt.
Toftegaard Diamantring af 14 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på 0.03 ct. Vægt ca. 4 g. B. 7 mm. Str. 54.
BUDT 1650,- DKK
Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998) To maskekompositioner. Begge sign. E. J. 83, Særtryk. Litografi i farver. Lysmål 27×19. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Bovlund 1250 skovklo. Fuld hydraulisk. Åbning 1500 cm. 3 pkt. ophæng
Store microfiberklude til feks bilpleje, aftørring osv, måler 29x59 cm
6 bts. Château Cos d' Estournel, Saint - Estephe. 2. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.