Peder Mønsted (f. Grenaa 1859,

Lukker 09/12-2024 19:02:00

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) En pige læser på en trappesten ved en gård på Roskildeegnen. Sign. Peder Mønsted Brorstrup 1930. Olie på lærred. 39×49.