Lukker 09/12-2024 19:02:00
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) En pige læser på en trappesten ved en gård på Roskildeegnen. Sign. Peder Mønsted Brorstrup 1930. Olie på lærred. 39×49.
78 stk. minkhandsker m. håndrygsskjold i str. 17 stk. 10 - 61 stk. 12 (ubrugt)
RESTRUP KRO. Sjældent stjernestempel på postkort med aftaget frimærke. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
33 pakker Fluoro Carbon Forfang til Spinnefiskeri, der er 2 stk i hver pakke. Fluorocarbon forfangene er næsten usynlige for fisk, synker hurtigt og har så godt som ingen hukommelse. Med Safety-swirvel og Scandic-snap. 10 pakker 30 cm. 6,5 kg., 7 pakker 30 cm. 20 kg., 8 pakker 30 cm. 15 kg. og 8 pakker 30 cm. 10 kg. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
1 bt. Barolo “Brunate”, Giuseppe Rinaldi 2013 A (hf/in).
BUDT 1800,- DKK
108 stk Amalie Frokosttallerkener Ø 21 cm
Græsklipper i særklasse. Meget få brugstimer. John Deere 2700 E-Cut Hybrid - Lavt timetal -
BUDT 153000,- DKK
Står i 6740 Bramming. Fuge EDB - stikdåser, 1, 2 og 3 dele mm. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
BATO VÆRKTØJ. Skruetrækker sæt samt 2 stk. Tangsæt.
Ca. 99 stk Æggebæger Hvide
Diamantvedhæng af 14 kt. guld og hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 2.05 ct. Halskæde af 14 kt. guld medfølger. Farve: J. Klarhed: VVS. Samlet vægt ca. 43 g. Vedhæng L. 24 mm. L. 45 cm. (2)
13 stk Foldeborde 180 x 75 cm, i metal og plast, med Brugsspor