Lukker 09/12-2024 19:03:00
Arnold Krog (f. Frederiksværk 1856, d. Tisvilde 1931) “Musselmalet Helblonde”. Vase af porcelæn, dekoreret i underglasur blå. 1124. Royal Copenhagen, 1898–1923. H. 20 cm.
Et par stager af sølv, balusterformet. Stemplet A. Michelsen, Københavns bymærke 1926. H. 22 cm. Udfyldte. (2)
1875. 4 øre, 41.tryk. Pladning med 172 forskellige positioner fra A- og B-arket repræsenteret. Incl. pos. A69 med ISOLERET OMVENDT RAMME. Gennemgående flot kvalitet. Der medfølger over 900 dubletter incl. 2 stk. A69. Ex. Lasse Nielsen [ 23,23y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ringgaffelnøglesæt med 12 stk. i str. Fra 6 - 32 mm. Ubrugt
Geberit Gis Up200 indbygnings cisterne
Bjørn Vinblad blomstervase, H11 cm. Samt 2 stk. B&G platter med motiver fra Carl Larssons fortællinger. Nr. 725 og 726, Limited Edition. Ø21,5 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Lille fin minilæsser som løfter 1000kg. Flere hydraulikudtag. Har både læsse-skovl og pallegafle Bernards W1050C - Vægt / weight 1,7 ton - Video!
BUDT 114000,- DKK
Ca. 40 stk Stabelstole, med brugsspor
ubrugt 12V hydraulikpumpe med motor
Damixa blandingsbatteri håndvask