Lukker 02/12-2024 20:30:00
Et par stager af sølv, balusterformet. Stemplet A. Michelsen, Københavns bymærke 1926. H. 22 cm. Udfyldte. (2)
Beslag til 3 punkts ophæng, med 2 arme for redskab og andet, 67,5 cm mellem arme.
RØREMASKINE, Scheffler, 5L - 2000W - 230V, med tilbehør.
Et par diamantørestikker af 14 kt. guld, hver prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1,50 ct. Vægt ca. 5 g. Diam. 2,1 cm. (2) Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Bestik 100 stk Grillknive samt 100 stk Grillgafler
TOPNØGLESÆT, TOP TEC, 23 dele.
Julemærker. 1916. Utakket helark med sædvanlig lidt skæv kant skæring. Sjælden. [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Canvas-tryk, måler 80 x 120cm Butikspris 399,95kr - 899,95kr - vand
1939. Gustav V, 10 öre, violet. FEJLPERFORERET fireblok. Postfrisk [ 281 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Eugène de Sala (f. Randers 1899, d. København 1987) Kunstnerens selvportræt. Sign. de Sala. Olie på plade. 100×70. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 170 ruller bog-plast (ubrugt)