Peter Raadsig (f. København

Lukker 09/12-2024 19:05:00

Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882) Parti fra en sø med fiskende personer i en robåd. Sign. Peter Raadsig 1873. Olie på lærred. 43×64.