Lukker 09/12-2024 19:24:00
Kinesisk tripod røgelseskar af bronze med båndhanke. Xuande mærke, men 18.-19. årh. Vægt 1069 gr. L. 13 cm.
Diamantring af 18 kt. guld prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.30 ct. Vægt ca. 3,9 g. Str. 56.
Johan Erik Lindh, tilskrevet (f. 1793, d. 1865) Et par ovale portrætter. Usignerede. Olie på lærred. Hver 70×57. (2) Konserveringsrapport fra Fælleskonserveringen fra 2001 medfølger.
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Sur feuille volante”. Sign. Alechinsky 1990. Akvarel på papir. Bladstørrelse 44×53. Provenance: Privatsamling, Belgien. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Régence spejl i ramme af træ og gesso med rester af forgyldning, senere facetslebet spejlglas. 18. årh. H. 102. B. 52.
80 stk Lavenergipærer E14 Ventileret Standard sokler + ca 45 løse pære forskellige modeller
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler samt Julemandskostume
Stativ for håndvægte
AC-Delco boreskruemaskine, polermskine, bitsslagskruemaskine, 1 batteri og lader.
6 bts. Clos De L'Oratoire, Saint-Emilion Grand Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
Er fin cement snegl, der aldrig været i bru ABC SCUV 250 - Cement-snegl transportør / Trough Screw Conveyor
Står i 6630 Rødding. 40 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 10.000,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Candyfloss maskine