Lukker 14/01-2025 08:23:00
Afhentes: Hovedgaden 25 DK-8961 Alliingeåbro (via Google Maps)
Rolex Milgauss af stål, ref. 1019. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 1580. Foldet “Oyster” lænke af stål, ref. 7836–380. Omkreds ca. 19,5 cm. Ø 37,5 mm. 1967. Kassenr. 1019. Bagkassenr. 1019 II.67. Serienr. 1615825. Værknr. M023397. Lænkenr. 7836. Endeledsnr. 380. Foldespændenr. 3 72.
Bent Haller (f. Vendsyssel 1946) Landskab. Sign. monogram. Olie på papir monteret på plade. Lysmål 43×62. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Lille tvangsblander. Muligvis defekt motor
TRYKLUFT donkraft. Max. Løfteevne 4 ton. Ubrugt.
12 Meter HARDI LX 1000 Liter Sprøjte . Sprøjten var funktionel ved sidste brug. PTO aksel medfølger.
Kinesisk vogterfigur af bronze med emaljearbejde, i bunden Xuande mærket, sen Qing/Republik. H. 37 cm.
1938. Bølgel. 5 øre, vinrød. Postfrisk 11-STRIBE! (sammenklæbede papirbaner) [ 246 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 160,- DKK
1 hydr. Cylinder ubrugt, 60x30x 650 total
AC-Delco boreskruemaskine med 2 batterier og lader
Romerske kejserdømme, Claudius, 41–54, Sesterts, Rom, 41–50, EX S C OB CIVES SERVATOS, 26,02 g, RIC 96, C 112 Ex. Professor Niels Hannestad