Lukker 08/12-2024 15:12:00
Cuba, samling mønter, inkl. Peso 1915, 2 stk., 1953, 50 Centavos 1915, 1952, 1953, 20 Centavos 1948, i alt 20 stk.
Teaterlamper, Karaokeanlæg, Pladespiller, Røgmaskine, Højtalerstativ, Plade-møbel, Guitar
22 hegn 25 klodser Samlebeslag 2 meter højde 3.50 bredde
Ubekendt maler, 20. årh. Landskab med huse. Sign. DJ. Olie på lærred. 68×80.
Carat 1400w betonboremaskine, 230v, med stor bor
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927) “Article suivis”. Sign. Alechinsky, 1978, 20/75. Akvatinte radering i farver. Bladstørrelse 57×76. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 gear str. 90, 100:1
Står i 6261 Bredebro. Søholm relief - Forårs kærlighed, nr, 3584. Af Joseph Simon, fra 1970'erne. Den måler H: 35,5 cm, B: 25 cm, D: 3 cm. Brugt, men pæn stand. MOMSFRI
Olivetti Kasseapparat model ECR 7700, med bonrulle
Ingen synlige fejl eller mangler.
Fritstående skrivebord af kirsebær, front med opbevaringsrum samt seks skuffer, bordplade forsynet med tredelt skriveklap, midterfelt beklædt med bordeaux skind. Udført hos Hadsten Møbelindustr. H. 105. L. 146. B. 82.
Figur af bedende kvinde i metal. H 70 cm.
5 Kinnarps hæve-sænkeborde midt buet 1,80 x 90