Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde

Lukker 09/12-2024 19:31:00

Jens Adolf Jerichau (f. Roskilde 1890, d. Paris 1916) Parti fra Rathlousdal herregård. Usigneret. Olie på lærred. 39×60.