Axel Bredsdorff (f. Birkerød

Lukker 09/12-2024 19:44:00

Axel Bredsdorff (f. Birkerød 1883, d. Randers 1947) En ung mandling nøgenmodel. Sign. A. Bredsdorff. Olie på lærred. 88×65. På blændrammen stempel fra kunstnerens dødsbo.