Lukker 09/12-2024 19:40:00
Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902) Marine med sejlskibet “Diomedes” i frisk vejr. Sign. C. Baagøe 1876. Olie på lærred. 17×26.
Postkort. 19 postkort med Royale motiver [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Erindringsmønter, 1930 (2 stk.), 1937 (2), 1953, 1958, 1960 (3), 1964 (2), 1967 (6), 1968 (5), 1972 (7), 200 kr 1992 (2), i alt 31 stk.
“Dobbeltriflet” sæt på syv østersgafler af sølv. Peter Hertz, København, 20. årh. Vægt 265 g. L. 15,5 cm. (7)
Romerske kejserdømme, samling denarer fra Titus, Trajan, Antonius Pius, Faustina I, Septimius Severus, Julia Domna, i alt 9 stk.
Rangerkrok ledad för lastväxlarcontainer Fabrikat: Hammars Årsmodell: 2024 Serienummer: 90081 Fäste: Stora BM Vikt: 280 kg Längd: 1.4 m Bredd: 1.05 m Höjd: 0.75 m Skick: Ny rangerkrok
Ca. 30 meter Lyskæde til E27 pære + Kraftkabel 16A samt mange stikdåser 3 og 4 udtag
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Schweizer Suite. 23 Radierungen von Asger Jorn”. Alle blade sign. Jorn 53, 47/50. Udgivet af Edition Galerie Van de Loo, München 1961. Trykt hos Graf-Presse, München. Raderinger. Bladstørrelse 38×27,5. Original kassette medfølger ikke. (23) Litteratur: Van de Loo 153–175. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 70000,- DKK
36 kasser med Bolte, Galv. 10,9u x 46mm + M 16 x 80 gZn
Royal Swiss bord røremaskine. Model SL-9831- 5 Liter skål, 1200 Watt, 6 hastigheds indstillinger. Smart lille model, letvægt. Ubrugt og i original emballage. + MOMS