Carl Baagøe (f. København

Lukker 09/12-2024 19:40:00

Carl Baagøe (f. København 1829, d. Snekkersten 1902) Marine med sejlskibet “Diomedes” i frisk vejr. Sign. C. Baagøe 1876. Olie på lærred. 17×26.