Lille dansk renæssancekiste af

Lukker 09/12-2024 19:43:00

Lille dansk renæssancekiste af egetræ, rigt udskåret front med ejernavn, 'Sielke Ohlens'. Bæregreb af jern. 17. årh. H. 39. L. 65. D. 35.