Lukker 08/12-2024 14:37:00
Christian VII, speciedaler 1777 CHL, H 11D, FP 40.1.
KWSM-12IR32HF
Qum helsilketæppe. Persien. Nichedesign med blomstervase. 20. årh.s slutning. 103×153.
1930. 3 kr. brun. 4-blok med marginaler i postfrisk kvalitet. Splittelse i bunden mellem mærkerne. [ 12 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vandpumpe med 6,5 hk benzinmotor. 2 tommer tilslutninger, 30 m3/time, 30 m løftehøjde, 7 m sugehøjde. 22 kg. Ubrugt
Hydrema 912DS Dumper. Årgang 2013 med 6774 timer. Maskinen er udstyret med følgende: Radio. Walkie talkie. Tip med drejeskammel. Bakkamera. Maskinen fremstår i god funktionel stand og er løbende serviceret. Sidste service blev foretaget januar 2024 ved 6400 timer.
PALLE med diverse stål bolte.
Lot med div. vægte. Ca. 3 stk. se billeder. Rustfri udførelse til fødevarer Stand ukendt.
A Chinese huanghuali brush pot, bitong, of cylinder form with a carved base raised on three low feet, and a lipped upper rim. Ming dynasty 16th/17th century. H. 14.5 cm. Provenance: The property of a gentleman.
Kalendergave lot, butikspris på ca. 436kr. Farver/modeller kan variere.
Ulla Parkdal (f. 1939) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i brune, grønne, grå og hvide nuancer. Sign. UP. Udført 1960'erne, Sverige. L. 240. B. 162.
Vertikalskærer med opsamler/kost Imants V 170 + VV170 - Vertikalskærer med opsamler/kost
BUDT 3500,- DKK
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Damaskus stål. Urtekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto