Lukker 09/12-2024 19:52:00
Samling på syv punchebægre af glas. Diverse danske glasværker. 19. årh. H. 8,6–9,5 cm. (7)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 300 X 1 ABC 300 X 1000
Romerske kejserdømme, Julia Mamaea, Augusta, 222–235, Denar, Rom, IVNO CONSERVATRIX, 2,63 g, RIC 343
Claus Carstensen (f. Sønderborg 1957) Otte kompositioner. Alle sign; syv nummereret 1/14 og én 2/16. Litografier i farver. I mappe. Udgivet af Brøndums Forlag. Bladstørrelse 50×39. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ole Ring (f. Baldersbrønde 1902, d. Køge 1972) Parti fra Sæby på Hornsherred. Sign. Ole Ring, 1961. Olie på lærred. 29×41. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Helt ny ubrugt. Bund 4mm, sider 3m ABC Åben container med dobbelt baglåge
BUDT 31500,- DKK
Klargjort til vintersæson. Nye børster på koste. Hydroman bygget om til Epoke med ny styringssystem. Bakkamera. Klargjort til vintersæson. Nyserviceret med olie og filtre. Holder C2.42 D - med kost og saltspreder - Video!
BUDT 34500,- DKK
GJESING. Pænt stjernestempel på postkort frankeret med 7 øre, Chr. X. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen Skab af massiv teak. Front med jalousilukke. Indvendig med hylde. Udført og mærket hos Søborg Møbler. H. 83. B. 90. D. 48.