Lukker 09/12-2024 20:04:00
To russiske ikoner, forestillende hhv. Gudsmoders Fødsel og Gudsmoder Alle Sørgendes Glæde, sidstnævnte med rizza af metal. Tempera på træpanel. 19. årh. 27×23 cm. og 22×18 cm. (2)
Niels Reumert (f. Hellerup 1949) Komposition. Sign. Niels Reumert 64. Olie på lærred. 36×36. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Elektisk værkstedskran / girafkran. Trænger til et nyt batter ABC 450 kg - Elektrisk værksted kran.
- Det ene hjul er deftek ABC Rotomec C50 - Rotorklipper / Rotor cutter - 180 cm
BUDT 3100,- DKK
Samling af besøgsmedailler fra Carlsberg og Tuborg, samt diverse andre bryggeritegn m.m., i alt 44 stk.
BUDT 370,- DKK
Mosaik stenvæg. Antrasitgrå. Ca. 34,5 m2 i ægte natur-skiffer til opsætning på væg. Kan benyttes ude og inde. Hvert stykke måler ca. 15X55 cm, tykkelse er variabel 10-25 mm. Vægt ca. 930 kg. Pakket i 48 kasser.
Næsten som ny. - Drejeskammel i for. - Passer til kærebord op til 10 meter. - Galvaniseret bærearme. - Ly Claas Skærebordsvogn - 35"
BUDT 30500,- DKK
Allis Chalmers Traktor Model D272 Allis Chalmers D272 er en kompakt, klassisk traktor kendt for sin holdbarhed og funktionalitet, ofte brugt til landbrug og mindre gårdopgaver. Den er udstyret med en dieselmotor og har typisk 2-hjulstræk, hvilket giver D272 pålidelig kraft til forskellige markarbejder som pløjning, træk og andre landbrugsopgaver. Modellen er kendt for sit enkle design, hvilket gør den forholdsvis nem at vedligeholde og reparere. Dens beskedne størrelse giver fremragende manøvredygtighed, hvilket gør den til et alsidigt valg til mindre gårde eller specialopgaver, hvor større traktorer ikke er velegnede.
Grävskopa Fäste: B20 Användning: Ej brukad sista 5 åren Skick: Begagnad, Slitage förekommer
Hulsavsæt til beton mv. 100, 120 og 160 mm med 34 cm SDS og SDS Max. adapter. I alu-kuffert. Ubrugt
Gucci Et par høj hælede ankelstøvler af hvidt og gråt læder med spide snuder, lynlås i siden, smal hæl og hvidt læder indvendigt. Hæl højde ca. 9 cm. Str. 39. (2) Original æske og dustbag medfølger. Ny pris DKK 6.000,-
Musikanlæg, Keyboard, Keyboard stativ, Guitar, Pladespiller, Karaokeanlæg, Transportabel højtaler, Ukulele, Radio, Røgmaskine, Lys, Klaverbænk, TV
Diamanthalskæde af 14 kt. hvidguld med solitaire vedhæng prydet med brillantslebet diamant på ca. 0.50 ct. Farve: J. Klarhed: SI. Vægt ca. 24 g. Vedhæng diam. 10 mm. L. ca. 48 cm.