Lukker 28/11-2024 19:00:00
Mosaik stenvæg. Antrasitgrå. Ca. 34,5 m2 i ægte natur-skiffer til opsætning på væg. Kan benyttes ude og inde. Hvert stykke måler ca. 15X55 cm, tykkelse er variabel 10-25 mm. Vægt ca. 930 kg. Pakket i 48 kasser.
Afhentes: 6823 Ansager. + salær og moms. (via Google Maps)
1843. ESTAFETTEBREV fra Roskilde til Selsøe 19.2.1843. Påtegnet “Pr. Estaf.”. Sjældent brev i LUX-kvalitet [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Salomé (f. Karlsruhe 1954) “Berliner Maske”. Vægmaske af porcelæn med påtrykt polykrom motivdekor. Tryksign. Salomé, 421/500. Udført og stemplet hos Rosenthal. Tilhørende træskrin og certifikat medfølger. H. 26,5. B. 18,3. D. ca. 7.
Model Chippendale, 32 stk Sauceskåle 0,4 l. + 22 stk Kartoffelskåle Ø 23 cm + 13 stk Ovale fade 47 x 33 cm, 5 stk Ovale fade 57 x 43 cm + 14 stk Runde fade 32 cm. Og ca. 154 stk. dækketallerkener, "sølv" Ø 27 cm
Omega Model Constellation “Pie Pan” af stål med guldkappe. Ref. 168005. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af sort læder. Ø 34 mm. 1968. Æske medfølger.
12 bts. Château Lynch Bages, Pauillac. 5. Cru Classé 1996 A (hf/in). Owc. A-A/B (bn).
Flot trailer med rampe. Kasse til opbevaring foran. Lorries TMP 35
BUDT 26000,- DKK
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse