Lukker 09/12-2024 20:07:00
Flettet julehjerte af sterling sølv. Preben Salomonsen for Tiffany & co. Vægt 49 g. H. 12 cm. B. 8 cm.
BUDT 13500,- DKK
PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
Ubekendt kunstner Uden titel. Usigneret. Fotografisk print. Lysmål 68×99.
Lars Tygesen (f. Århus 1979) Uden titel. Sign. på bagsiden Lars Tygesen 2016. Olie på lærred. 110×80. Udstillet: “Svundne Tider”, Viborg Kunsthal, 2016. Proveniens: Erhvervet direkte fra kunstneren. Værket er blevet brugt i Bo Bedre (2016) som udtryk for nævnelse af udstillingen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Charlotte Danielsen (f. 1972) “Line up”. Sign. Charlotte Danielsen. Olie på lærred. 90×135. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Mogens Balle (f. København 1921, d. Asmindrup 1988) Komposition, 1963. Sign. MB. Akvarel og oliekridt på papir. Lysmål 54×37. Litteratur: Henning Smidth nr. 1963–060. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Halloween 300cm høj oppustelig figur med blæser.
Japansk delvist forgyldt alterskab med buddha af træ og lak, Buddha sidder i dhyanasana på en dobbelt lotus og lagdelt trone, klædt i en folderig dragt, smykket med pectoral og høj og gennembrudt krone. Edo periode, 18.-19. århundrede. H. 54 cm. B. 28 cm. D. 20 cm. Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
luftventiler m.m.
NB! Der medfølger 10 bor. 10 bor (1 m diameter 200m Tzacho UB2 - Hydraulisk horisontal underborring / Horizontal sub-drilling
BUDT 45000,- DKK
Danmark, samling med diverse 1, 5, 10, 20 kr sedler fra forskellige serier, samt Tyskland, 100 Mark, i alt 45 stk. med et pålydende på DKK 450,-
6 bts. Château Latour à Pomerol, Pomerol 2020 A (hf/in). Owc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1700,- DKK