1 visning
Lukker 09/12-2024 20:14:00
Beskrivelse:
“Dobbeltriflet” bestik af sølv bestående af diverse skeer i forskellige størrelser samt kagegafler. Cohr, Horsens Sølvvarefabrik m. fl. Vægt 1697 g. (43) Bestående af: 12 kagegafler, 19 frokost/dessertskeer, 6 suppeskeer, 6 serveringsdele.
BUDT 6500,- DKK
Afhentes: Se auktionen (via Google Maps)
Besøg auktionen
Andre interessante genstande
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Femmes et oiseaux.” Mappe med otte kompositioner. Alle sign. Corneille 80, HC 8/15. Litografier i farver. Bladstørrelse 33×25 hver. I original kassette med digte af Artur Lundkvist. Uindrammet. (8) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
dage
time
min
0 visninger
BUDT 3800,- DKK
AFSLUTTET
Står i 6780 Skærbæk. Hatte, 14 stk. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
4 visninger
BUDT 150,- DKK
Italien, Lucca, Ugo II e Giuditta, 990–1002, Denaro, 0,92 g, cf. CNI 7 - sjælden
timer
3 visninger
BUDT 950,- DKK
30 pakker med 5 Feeder Rigs med Loop i hver pakke, i alt 150 rigs. Krog str. 8, og de leveres med et sæt boilie-stops. Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
dag
8 visninger
BUDT 100,- DKK
Dansk perkussioneret musket M/1794/43 med bajonet ændret med stor påloddet knast. Kolbekappen mærket J. R. 3. B. D. 60. Låsen, svansskruebladet og piben mærket B-2288, mens hanen er mærket D 1660. ca. 104,5 cm. lang pibe i kaliber ca. 18 mm. mærket 5B. 2C. 53 på venstre kammerende. Svansskruebladet har standviseer. Ladestokken mærket ??? 107.Bajonetten mærket overstreget KR3B3Cn 55 samt 3B. 3C. 143. på døllen. Bladet er ca. 39 cm. langt mærket 1579. (2)
BUDT 2600,- DKK
- For 30-40 ton - CW45 JST 180 cm / 3,5m3 - For 30-40 ton - CW45 S
2 visninger
BUDT 21250,- DKK
VÆRKSTEDSVOGN med skuffer.
7 visninger
BUDT 50,- DKK
Romerske kejserdømme, Geta, Caesar 198–209, Denar, Rom, PONTIF COS II, 3,35 g, RIC 59b Ex. Professor Niels Hannestad, Samleretiket medfølger.
BUDT 250,- DKK
Holms PVF 320 B Vikeplog. Selges på vegne av kommune. Kun demokjørt med få timers bruk forrige vinter. Kjøpt ny i april 2023. Spesifikasjoner: Arbeidsbredde – 320 cm Arbeidsbredde helt buet – 270 cm Vingehøyde – 118cm Vekt – 1000kg Floatarm enkelt forklart. Slitestålene sitter på bevegelige armer som viker bakover hvis noe kommer i veien, blir mye mindre skader på plogen hvis man er bort i noe. Utstyrt med Holms nye Floatarm: • Følger underlager bedre • Trykket mot bakken kan tilpasses etter underlaget under kjøring • Mulighet for lavere drivstofforbruk takker vare redusert trykk • Absorberer vibrasjoner og støt – mer behagelig brøyting Les mer om pvf320B på Holms sin nettside. https://holms.com/nb/snoplog-holms-pvf/
BUDT ?,- DKK
Julemærker. 1916. Utakket helark med sædvanlig lidt skæv kant skæring. Sjælden. [ * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
12 visninger
BUDT 1450,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk CP Kipbar planerskovl T 2 - For 1-2,5 ton - S30 fæste - CP Kipbar planerskovl T 2 - For 1-2,5 ton - S30 fæste - Ny!
BUDT 5000,- DKK
Messetrailer kun brugt 3 gange og står i virkelig god stand. Nypris 350000,- / 47000 euro. ABC UNSINN PK 3048-13-2440 - Messe trailer
BUDT 65500,- DKK