Lukker 04/12-2024 08:14:00
Messetrailer kun brugt 3 gange og står i virkelig god stand. Nypris 350000,- / 47000 euro. ABC UNSINN PK 3048-13-2440 - Messe trailer
BUDT 65500,- DKK
Afhentes: Zone 5 København (via Google Maps)
Teleskopstige 2.6 meter.
1924. Postjub. Sæt i 4-blokke, samt 2 parstykke med hoved mod og væk fra hinanden med varianten “STREG I PANDEN”. Alle mærker i postfrisk kvalitet. [ 132–43, 142x ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Breitling Armbåndsur af guldbelagt stål og stål. Model Lady J, ref. D52065. Quartz med dato. Rem af blå skind. Ø 32 mm. 1990'erne Æske og garantibeviser medfølger.
15 stk. Metalstolper Galv. 4x4 cm. L 240 cm
1867. Meget interessant ufrankeret brev fra HERFORD 17.6.1867 til STAUMÜHLE bei Skeve in Jütland. Flere transitstempler på bagsiden [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Cafeborde ø 80cm. H.110cm. 10 stk i vogn
Kinesisk vase af porcelæn, firsidet balusterformet, dekoreret i emaljefarver med fugle og blomstrende prunus, hanke modellerede i form af tempelløver, sen Qing 19. årh.s slutning. H. 23,5 cm.
Værdi-Mærker, 10 kr i messing indslået H.P. (3 stk.) samt 500 øre i forniklet zink indslået BERNINA, ikke registret af Sømod, i alt 4 stk.
2 Paller med Kantbånd i sort, brun og lyse farver, forskellige bredder
"Sølv" 5armet lysestager 24cm. 14 stk.
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse