Lukker 03/12-2024 10:23:00
- For 30-40 ton - CW45 JST 180 cm / 3,5m3 - For 30-40 ton - CW45 S
BUDT 21250,- DKK
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Elephant - Parade”, 2009. Signeret og nummereret certifikat medfølger, 4/5. Håndmalet polyester. 90×42×75. Signeret og nummereret certifikat medfølger, Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Parti bordplader, byggelister og lodstok mv. - tøm hjørnet.
1921. Chr. X, 1 kr. brun/blå tp. I. LUX-stempel GRØNLANDS STYRELSE [ 131 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Oval bakke/fad af sterlingsølv, på lavt indtrukket fodstykke. Hugo Grün. Vægt 477 g. 33×17,5 cm.
BUDT 1750,- DKK
KØKKENKNIVSÆT udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Kokkekniv, santokukniv og utilitykniv. Knivblad 13-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ebonywood. Ubrugte i gaveæsker
Alt på 2 paller, Flere Rørholder sæt, plastruller, kabler, gummibånd, Kitsæt AT6, Pulsar 800 UPS mm
NB! Kun brugt 1 gang! Passer på bla. Weidemann hurtig-skift. Der medfølger en ekstra beslag der passer til hurtig-skif ABC V-plov - Sneplov / Snowplow
BUDT 11500,- DKK
Ege tæppefliser - SLO153 UNI 030-mid grey. 3 kasser af 4,147 m2 pr kasse. Total ca. 12,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
20 stk brugte kabeltromler. Nogle med små skader. Den største måler Ø160x100cm og den mindste måler Ø60xx42cm. Sælger kan være behjælpelig med læsning ved forudgående aftale.
Hjullåsriffel ca. 1700 med messinglås og pibe af Jacob Strasberger. Skæfte af klassisk tysk form med kolbekasse, indlagt med horn i fiskenetsmønster og perlemor i form af tulipaner og dyr. På kindpuden to løver i perlemor stående på bagbenene med front mod hinanden på hver side af et skjold. Sideblikket gennembrudt og graveret med bladslyng. Låsepladen i messing er dekoreret med springende hjort og to engle samt mærket IA. Ca. 87 cm. lang ottekantet pibe kaliber ca. 13 mm. riflet med 6 dybe riffelgange. Over krudtkammeret et messingstempel krydslagt nøgle og pistol samt bogstaverne IS. Foran stemplet er piben graveret JACOB STRASBERGER IN STAUDACH. Piben har standviser og messingsigtekorn, men har tillige været forsynet med diopter. Jacob Strasberger arbejde i Staudach i Bayern ca. 1720.
32 stk Vandkarafler 1 liters