Lukker 09/12-2024 20:23:00
Samling egeløvsglas, bestående af tre vinglas, fire snapseglas, Holmegaard, m.fl samt snapse og vinglas nr. 1 og 2, kat. 1853; seks snapseglas og fire vinglas. Holmegaard. H. 8–12 cm. (17)
Herman Hansen Koefoed (f. Rønne 1743, d. København 1815) Portræt af en herre i gul vest. Verso sign. Kofoed pinx. Olie på lærred. 64×51.
Skopudser maskine med 3 børster og sværte, 230V
MAN TGL 220 Rep objekt / delebil selges for kunde, Lastebilen var i god stand før kunde demonterte hytta, så alt fungerer var sist Eu-godkjent den 24.09.24. Alt det mekaniske fungerer. Motor, drivverk, girkasse, hjul osv er bra stand. Her kan man montere ny hytte og ba lastebil i mange år. Har gått hos Wittusen og Jensen AS kjørt pappesker.
Står i 6740 Bramming. Krympemøffer, møtringer, forskruninger mm. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Universal Geneve Polerouter Sub af stål, ref. 869120/02. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning, kaliber 1–69. 1969–70. Universal Genève-mærket Gay Frères lænke af stål, omkreds ca. 19 cm. Denne stemplet 1 69. Ø 40 mm.
Prospekter og Købstadskort. Lot med 62 Pontoppidan-kort fra 1760'erne opsat i bordvifte + løse kort. Nogle i dublet og alle i god kvalitet ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
TRYKLUFT donkraft. Max. Løfteevne 4 ton. Ubrugt.
Overførelse traile MTDK Transfer trailer
BUDT 15250,- DKK
Samling auktionskataloger fra bl.a. Numismatica Ars Classica, Astarte, Münzen und Medaillen, Lanz, Gemini, Bank Leu, Frank Sternberger, Spink, inkl. The Ernst Brummer collection of Ancient, Medieval and Renaissance Art, Vol. 1 og 2, i alt 50 stk.
Skovlbredde ca 30 cm. Skifte er formentlig NH RG 335 (AA=200, CC=335, Ø=45).
1 bt. Château La Tour Haut-Brion, Pessac-Léognan 1959 B/C (us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
BUDT 30000,- DKK