Lukker 05/12-2024 19:00:00
Airfryer mrk Sjöbo, knivsæt, luft kompressor 7,5 V, sakse samt proptrækker. Alt er ubrugt. MF
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Frederik IX, Belønningsmedaille med krone, Type II, Salomon, Ag, forgyldt, 28 mm, LS 2–212 med damesløjfe og æske
1 bt. Dmg. Vino da Tavola “Castello di Bossi”, Corbaia 1994 A (hf/in).
BUDT 36000,- DKK
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973) “Drama romantique” fra Silkeborg-Suiten. Sign. Jorn, 53–70, 91/100. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×66. Uindrammet. Litteratur: Van de Loo 114. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Står i 6780 Skærbæk. Skrivebord med stol og 2 stk. lamper. Skrivebordet har 5 stk. skuffer - den ene er faldet ud, men delene er der. Bordet måler 130 x 62 x H: 74 cm. Den ene lamper hedder Light studio by Hohn. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Står i 6800 Varde. Stiger, 3 stk. Måler ca. imellem 450 - 550 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
RINGGAFFELNØGLESÆT med 17 stk. i str. Fra 6 - 36 mm. Ubrugt.
RotorklipperTH 2500 Stensballe arbejdsbredde 250 cm. Frontmontage med A-ramme, passer bl.a. til Nimos DM Trac 204.
Ruben Svart Solitaire diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med brillantslebet diamant på ca. 1.25 ct. Farve: H. Klarhed: VS. B. 8 mm. Str. 52.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Linde H Linde H350
BUDT 50500,- DKK
Lot med pengesedler fra Argentina, Chile, Colombia, Ecuador og Peru, i alt 8 stk.
Udgår