Lukker 05/12-2024 19:00:00
2 stk. F21-E1 industri fjernbetjeninger, 65-440 volt. Ubrugt. MF
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
"Sølv" dækketallerkener 30,5cm. Ca. 74 stk.
I. P. Møller (f. Faaborg 1783, d. København 1854) Parti fra Bregentved - en vandmølle med slottet i baggrunden. Usigneret. Betegnet J. C. M. 1826. Olie på lærred. 55,5×72. Verso på blændrammen monteret med etiket betegnet I. P. Møller.
Planerskopa med tiltfäste - Helt nytt fäste S80 - Fabrikat SMP - Bredd ca 200 cm - Helt nytt fäste - Nytt skär går att köpa till men ingår ej! se sista bilder - Lasthjälp finns om det bokas i god tid innan upphämtning
Wilo Vandpumpe 220v. 4,8 m3/h
Diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med to brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.79 ct. og talrige enkeltslebne diamanter på i alt ca 0.12 ct. Farve: G. Klarhed: VS-SI. Vægt ca. 4 g. B. 12 mm. Str. 56,5. Æske medfølger.
Diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.55 ct. Farve: G-H. Klarhed: VVS-P. Vægt ca. 15,5 g. B. 5 mm. L. 18,3 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Nimos redskabsbærer, med tiplad og kost B 120 cm, timetæller viser 1645, Årg 1996, Starter og kører
Figur af grønlig russet jade i form af gris. Han Dynasti 206 f.kr. -220 e.kr. L. 11,5 cm. Proveniens: Dansk privat samling.
Constantin Hansen (f. Rom 1804, d. Frederiksberg 1880) En dansende satyr med fløjte. Betegnet Constantin Hansen på bagsiden. Bly på papir. Bladstørrelse 20,5×17,5.
1929. Kræftmærke, 25+5 øre, blå. Single på korrekt frankeret brev fra VEJLE 11.12.1931 til TALLINN, ESTLAND [ 180 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Rund vase af lertøj dekoreret med glaserede motiver i grønne og lysegrønne nuancer på sortbrun base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 32. Diam. 26,5.
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm