Lukker 05/12-2024 19:00:00
Boxer jordbor med 5,2 hk, 52 ccm, 2-takt motor, inkl. 3 jordbor. Ubrugt.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
I. L. Jensen (f. København 1800, d. sst. 1856) Grene med blomstrende hvidtjørn og rødtjørn. Sign. I. L. Jensen. Olie på træ. 28×38.
Kræmmer lot, ca. 100 stk Urtepotteskjuler forskellige modeller, Brugte
Jacob Bang (f. København 1932, d. 2011) To vaser af stentøj, dekoreret med brunlig glasur, ene modelleret med små hanke. Sign. monogram. Udført og stemplet hos Nymølle, Denmark. H. 11,5 og 21,5. (2)
Selges på vegne av kommune Fulgt servicehistorikk fra første dagen. 1 eier - Maskinen ble sist sertifisert i 2023 - Alt fungerte som dey skal sist den ble sertifisert og parkert. Ikke vært i bruk på 2 år. Vekt: 16 300 kg
“Flora Danica” Frugtskål af porcelæn, gennembrudt og med pousserede blomster, dekoreret i farver og guld med blomster, hanke i form af slynget grenværk. 3536. Royal Copenhagen. H. 8,5 cm. L. 26 cm.
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Hermès “Birkin 35” taske af gult læder med palladium beslag, to hanke, et rum med to indvendige lommer og gult læderfor. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 25 x B. 35 x D. 19 cm. 2003. Original dustbag og authenticitetskort fra BrandCo Paris medfølger.
Årgang: 2008
Dansk guldaldermaler, 19. årh.s første halvdel Et klitlandskab med vindblæste træer. Usigneret. Olie på papir monteret på malepap. 24,5×32,5.
Tysk rokoko bordur med repetion, udskåret urkasse af forgyldt træ prydet med ornamenter, urskive af messing med hjørneornamenter af forgyldt bronze og plakette med monogram, værket med dobbelt klokke. 18. årh.s midte. H. 60. B. 34. D. 16. Proveniens: Dansk privatsamling.
Talex Eco Cut 185 Skårlæggere/skivehøstere Årgang 2021 Vægt 430 kg. Kun få gange. Virker.
Står i 6780 Skærbæk. Alt i rummet - træ, greb, gamler låger, kasser, spade, gammel dør, tønder, dæk, stige, spand. mm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI