Lukker 05/12-2024 19:00:00
Havenisse med bakke, H 80 cm.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Havenisse med hund, H 65 cm.
Æske med større samling af ældre udenlandske mønter i forskellige metaller, i alt mere end 2 kg
Ny graveskovl. - S 40 fæst CP Graveskovl - 20 cm - S40 fæste
Damiani Diamantring af 18 kt. tre-farvet guld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.10 ct. Vægt ca. 9 g. Str. ca. 50.
15 stk 12 v batterier 9 AH + en 12 v 45 ah batteri
Samling danske mønter, bl.a. 2 skilling 1644, H 151A, erindringsmønter, (5 stk.), diverse Trankebar, inkl. Chr. IV, 4 kas u.år, UBJ 212, Sieg 58, samt diverse udland m.m., i alt 24 stk.
Cream 27 x 27 x 26 cm, 10 Ks
4000 salgsenheder i bur
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 23 “STREG I PANDE UD FOR NÆSE og I VENSTRE 25” Stemplet eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Otto Bache (f. Roskilde 1839, d. København 1927) Parti med hundehvalpe. Sign. Otto Bache, 1877. Blyant og akvarel på papir. Lysmål 19×26.
1902. 8 øre, 121.tryk, vm.III.. Stemplet KOLDING 9.9.02. Attest Nielsen [ 25C ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
4 stk Ukrudtsbor, bruges sammen med boremaskine