Lukker 15/12-2024 14:39:00
1905. Chr. IX, 25 øre sepiabrun, pos. 23 “STREG I PANDE UD FOR NÆSE og I VENSTRE 25” Stemplet eksemplar. [ 49 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Speedy 35” taske af monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt stof for. Hængelås med to nøgler medfølger. H. 23 x B. 34 x D. 19 cm. 2000.
Carlo Rosberg (f. København 1902, d. Vanløse 1994) “Meknés”. Sign. C. Rosberg 38. Olie på lærred. 80×100. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kugletræk 3 stk.
1921. Chr. X, 20 øre brun. “Afsenderens Erklæring” fra København til Sønderho pr. herning. Ann. med violet ovalstempel SØNDERHO POSTKONTOR [ 125 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca. 50 stk Klapstole, med Brugsspor
VAREBIL, VOLKSWAGEN GOLF 2.0 TDI BMT 150 Variant DSG6. 1st. Indreg: 12-07-2016. Synet: 25-09-2022. Km-tæller viser: 244671.
BUDT 21000,- DKK
Stort empire spejl i ramme af mahogni med buet top. 19. årh.s begyndelse. H. 176. B. 63.
Funktionsdygtig. Mangler strøm, oplader medfølger. Næsehjul mangler. Reg attest medfølger.
Multislibersæt, 120 dele. 170 watt, 8000-35000 o/min. (ubrugt i opbevaringstaske) + Skruemaskine, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. (ubrugt i transportkuffert)