Lukker 05/12-2024 19:00:00
14 stk. 1 L. ølkrus, mrk. Albani i polykabonat. Flere glas trænger til rengøring
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
trykspand for tectyl m.m.
A scroll painting in pigment colours and gold on cloth depicting Buddha and his two disciples Sariputta and Moggallana, below the figures a mythological composition. Thailand, Rattanakosin period, 19th century. 241×94 cm. Provenance: A Danish private collection.
Dråbe lysstage fra Design Asmussen 24 karat guld belagt. Stjerne uro Karen Blixen Ø7,5 cm. George Jensen påskeæg ophæng forgyldt H8 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
WOKPANDE 30 cm. Hybrid nonstick wokpande i høj kvalitet, tåler metalredskaber, 3-lags bund. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugt inkl. Låg
Gulvfejemaskine arbejdsbredde 60 cm
. GMR Stensballe 150 cm
Kinesisk røgelseskar af bronze, i siderne hanke. Vægt ca. 573 g. Mrk. Yu Tang Jing Wan. Qing. 19. årh. H. 5. Diam. 9,5.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Belle FC 4020E - 65 Belle FC 4020E - 65 kg
Straits Settlements, 50 Cents 1893, KM 13 - renset Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Lang Palleløfter ca 210 cm, hæver og sænker