Lukker 05/12-2024 19:00:00
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Dansk fiskeformet hovedvandsæg af sølv, krop med bevægelige skæl-led og hale, faste finner, oplukkeligt hoved og indvendig forgyldt, hængslet mundklap, øjne af klare glasflusser. Mester Johan Haberkiel, borgerskab i Aabenraa 1756–1802. Vægt 60 g. L. 9 cm.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk New Holland T8.390 AutoCommand - 10,5 ton - m/Frontl New Holland T8.390 AutoCommand - 10,5 ton - m/Frontlift
BUDT 110500,- DKK
rørbukker for hydr. Rør
LADEREGULATOR til 12/24 volt batterier/solarsystemer. Op til 40 ampere strøm. Digitalt display. Ubrugt.
1875. 8 øre, 19.tryk. Pladning af både A- og B-ark med i alt 149 forskellige positioner repræsenteret. Incl. alle PERLEFEJL. Gennemgående pæn kvalitet. Der medfølger over 550 dubletter incl. ca. 210 stk. perlefejl (blandet kvalitet). Ex. Lasse Nielsen [ 25,25z ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Breitling Chronograph af stål og guldbelagt stål. Ref. 81950. Mekanisk værk med automatisk optræk. Rem af blå læder. Ø 39 mm.
8 stk. blucher vandlås 502.052.110
BUDT 5600,- DKK
Grønland, Grønlands Styrelse, 5 kr u. år (1926), nr. 34369, Daugaard Jensen / P.P. Sveistrup, Sieg 63B, Pick 15A, Grønlands Administration, Handelsværdimærke 1, 5, 20 skilling, Sieg 80, 81, 82, Pick M8, M9, M10, i alt 4 stk
1937. Schultz, 10 øre, grønblå. Klip med blåt skjoldstempel KOLONIEN HOLSTEINSBORG. Pragtkvalitet. Attest Nielsen [ 15 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Personbil Ford Mondeo 2,0 Ecoblue Automatic Klimaanlæg Fartpilot Navigation Anhængertræk Uden Afgift Registrerings attest medfølger
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/2 Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/220V
BUDT 10250,- DKK