Lukker 05/12-2024 19:00:00
Afkortersav mrk. Elektra Beckum KGS301. MF
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
KOKKEKNIV, 21 cm knivblad, udført i 3-lags VG-10 stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugt i gaveæske
På 2 paller, Parti Hydr. Slanger med fittings, koblings ender lige og bøjet, 3/4 tommer, 1 tommer, 1 1/2 tommer, flere slags, se fotos.
288 par montagehandsker, Thor Flex i str. 84 par 8 - 120 par 9 - 84 par 11 (ubrugt)
Romerske kejserdømme, Diva Faustina, død 141, Sesterts, Rom, AETERNITAS S C, 25,40 g, RIC 1102a
Vilhelm Petersen (f. København 1812, d. sst. 1880) Vinje ved en gård i Alperne. Ca. 1850. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 23×28. Rester af udstillingsetiket på blændrammen. Maleriet er udført 1850–1851, hvor Vilhelm Petersen var på rejse i bl.a. Østrig og Italien. Motivet stammer fra landsbyen Tirol på grænsen mellem Østrig og Italien. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 776, 2007, nr. 1174.
8 stk Findahl Mosbøl stole med betræk og teaktræs stel. Stellet har en del slid og brugsspor, betrækket på sædet trænger til rensning/rengøring. Er repareret med uoriginale skruer. Kan være limet sammen, og skruer kan være gået igennem. De er produceret i 6780 Skærbæk. Brugt, +MOMS
Stor fjernstyret tank, der skyder med gel kugler. Kan vende 180 grader.
Ubrukte steiner, ukjent produksjonsår og total mengde.
Diamantarmbånd af 18 kt. guld prydet med talrige marquiseslebne Light Yellow diamanter på i alt ca. 12.65 ct. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 13 g. B. 7 mm. L. 17,2 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Passer på Volvo skifte. Ljungby 5 m3 - Passer på Volvo hurtigskift / For Volvo Quick coupler
BUDT 44500,- DKK
Kæmpe værktøjsvogn i virkelig kraftig og lækker kvalitet, med softclose i skuffer og gummi indlæg, måler 107 høj, 107 bred, 46 dyb.