Lukker 05/12-2024 19:00:00
Figur på fod i metal, H 100 cm.
Afhentes: 7430 Ikast. (via Google Maps)
Vola indbyg. del, KV1 messing tude
Tommy Storkholm (f. Århus 1925, d. 2000) “Ginebillede III”. Sign. Tommy Storkholm; Sign. på bagsiden med titel og datering 67. Olie på lærred. 30×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
SKAVE. PRAGT-stjernestempel på 7 øres helsag. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 13500,- DKK
Diamantbroche af 18 kt. hvidguld i form af firben prydet med talrige rosenslebne diamanter og to facetslebne rubiner som øjne. Vægt ca. 13 g. L. 7,1 cm.
1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 B/C (us). 1 bt. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 C/D (ms/mls). 3 bts. Château Cheval Blanc, 1. Grand Cru Classé A 1950 D (mls). Total 5 bts. We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorabel harvest of 1947 in Bordeaux.
3 Bacho 143 rørtænger
Står i 6800 Varde. Stiger, 3 stk. Måler ca. imellem 450 - 550 cm. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Louis Vuitton “Soufflot” taske af brunt Epi læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunt ruskindsfor. H. 16 x B. 31 x D. 14 cm.
Færøerne, 1 kr 1940, nr. 463132, Sieg 15, Pick 9