Lukker 03/12-2024 07:24:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Brenderup 78 C - Lasteevne / Capacity 475 Brenderup 78 C - Lasteevne / Capacity 475 kg
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934) Interiør fra kunstnerens atelier med en model, der hviler sig i sofaen. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 39×56. Proveniens: Kunstnerens dødsboauktion Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 98. Stempel herfra på bagsiden af lærredet.
30 stk Rosa + 14 stk Oliven, vin og vand glas, model Solange
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - HVID. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
10 stk. Cindy bordlampe(ubrugt)
600mm sko-plader fra en Liebherr 924 - Brugt i 4 år. Liebherr 924 Skoplader - Lav mindstepris - meget lavt timetal - 72 stk. - 600mm
26 stk topnøglesæt i kraftigt kvalitet
Milas Tre ringe af 18 kt. guld hver prydet henholdsvis ovalslebet smaragd, rubin og safir. Samlet vægt ca. 13,5 g. B. 6 mm. Str. 53.
Georg III standur i kasse af grønmalet træ, rigt dekoreret med kinesiske motiver og ornamentik i farver og guld, skive af forgyldt messing med gennembrudte hjørneornamenter af forgyldt bronze, forsølvet timekrans med romer- og arabertal med gennembrudte hjørneornamenter af forgyldt bronze, værk med repetition, dato- og sekundangivelse. Sign. Wm. Greak, London. 18. årh. H. 213,5.
Køletrailer som stadig er i brug. Dørene lukker og åbner fint. Køleanlæg virker. Soriberica Refrigerated trailer
BUDT 10250,- DKK
Ubekendt maler, 20. årh. Klovn. Sign. Cahé Las 26. Olie på lærred. 60×46.