Lukker 03/12-2024 09:00:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 Volvo L60 F - Vægt / weight 13,3 ton
BUDT 293000,- DKK
Jamo højtalere med stativ. Sat140. Uden kabler. H: 95 cm. Selve højtaleren er 20 cm i højden. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
2 bts. Clos Vougeot Grand Cru, Domaine Coquard Loison-Fleurot 2019 A (hf/in).
Kaj Winding (f. 1904) Skrivebord af palisander, front med to skuffer. Udført hos Slagelse Møbelværk. H. 70. 130. D. 90
1858. 4 sk. brun. Lot med 3 breve sendt fra Odense med nr.stempel 51 og sidestempler i BLÅ FARVE. Alle i pragtkvalitet. Ex. Borch Jensen [ 7 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gucci “Dionysus Bloom” taske af brunt monogram kanvas prydet med grønt og lyserødt blomsterprint, sølvfarvede beslag, dobbelt kædehank, en forlomme, to rum opdelt af en lynlås lomme og lyserødt ruskindsfor. H. 18 x B. 28 x D. 9,5 cm.
1852. 4 RBS Thiele I. Plade II, nr. 77–79. Smuk stemplet 3-stribe. Attester Nielsen og Møller [ 1Ia ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Louis Vuitton “Limited Edition Takashi Murakami Eliza” taske af sort multicolour monogram kanvas med brune læderbesætninger, en udvendig forlomme, et lynlås rum med en indvendig lomme og brunligt ruskindsfor. H. 14 x B. 28 x D. 10 cm. 2006.
Viggo Fauerholdt (f. København 1832, d. Düsseldorf 1883) Stille dag på Øresund. Sign. W. Fauerholdt. Olie på lærred. 24,5×37,5.
Lang Palleløfter ca 210 cm, hæver og sænker
4 stk Alu. Teleskop flagstænger H 4 meter med holder
12 bts. Château Branaire Ducru, Saint - Julien. 4. Cru Classé 1970 Owc.
BUDT 2300,- DKK
Hans Olsen (f. Ordrup 1902, d. 1983) Fritstående to-personers sofa og lænestol med ben af teak, betrukket med sort skind. Model 500 og 500–2. Udført hos CS Møbler. 1960'erne. L. 130. (2) Litteratur: Mobilia no. 79. februar 1962, lænestol afbildet i annonce.