Lukker 09/12-2024 18:01:00
Viggo Fauerholdt (f. København 1832, d. Düsseldorf 1883) Stille dag på Øresund. Sign. W. Fauerholdt. Olie på lærred. 24,5×37,5.
KÆDESAV, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt.
Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908) Sejlskibe ud for Göteborgs kyst. Sign. H. D Göteborgs Kyst 14. Olie på papir monteret på lærred. Ca. 28×36.
6 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 360 x 62 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 2020 A (hf/in).
Topnøglesæt 172 dele i praktisk kuffert. Ubrugt
Jacob Hermann (f. 1910, d. Ulfborg 1995) Et par armstole med stel af palisander, betrukket i sæder med sort skind. Model 69. Udført hos Randers Møbelfabrik. 1960'erne. (2) Litteratur: Katalog fra Møbelfabrikantforeningens 16. Møbelmesse i Fredericia 1965, s. 112.
- Hydraulisk K15330 hurtigskift til Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F - Har aldrig været brugt - er som ny Volvo Hurtigskift Quick Coupler - For Volvo L90 D/E/F & L120 D/E/F
BUDT 6250,- DKK
Førerhus til Egholm Power flex. Komplet med lygter, spejle, visker m.m. Venstre siderude mangler. Rustfri, med advarselsblink.
Romerske kejserdømme, samling antoninianer fra bl.a. Gordian III, Philippus I, Trajan Decius, Gallienus, Salonina, Aurelian, Probus, i alt 40 stk.
Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) Strandparti fra Bretagne. Sign. L. T. Sept. 75. Olie på lærred. 23×42. Nærværende værk er et studie til et større maleri med titlen “Ebbe i Bretagne” fra 1876 udbudt på Bruun Rasmussen auktion 877, 2018 nr. 26.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 146 ABC 146 cm
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967) Standerlampe af forkromet metal. Mellemskærm og defekt overskærm af opalglas. Udført hos Louis Poulsen. H. 130.