Viggo Fauerholdt (f. København

Lukker 09/12-2024 18:01:00

Viggo Fauerholdt (f. København 1832, d. Düsseldorf 1883) Stille dag på Øresund. Sign. W. Fauerholdt. Olie på lærred. 24,5×37,5.