Lukker 03/12-2024 09:02:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Ljungby L 14 - 18 Ljungby L 14 - 18 ton
BUDT 137000,- DKK
GRYDESÆT, 8 dele, også til induktion. Gryder: 16cm/2.1L, 18 cm/3L, 20 cm/4L samt 24 cm/6.6L. Ubrugte, inkl. låg.
Rokoko hovedvandsæg af sølv, indvendig forgyldt, støbt med rocailler, lågknop udformet som en fugl, mester antagelig Jørgen Nielsen Lind, borgerskab i København 1740. H. 7 cm.
Meget velholdt rotorharve såsæt med luft og dobbelt skiveskæ Gaspardo Aliante 4.00
BUDT 41500,- DKK
Ny likeretter selges, stått på kaldt lager siden den var ny. Input 230/400 og output 110V, 8kw ytelse. Mulig visning etter avtale: Visningsdato: 27.11.2024 Klokkeslett: 09.00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 40 cm - New Holland skifte - til rendegra ABC 40 cm - New Holland skifte - til rendegraver
Rusland, Sovjetunionen, “Order of the Glory of Motherhood”, i sølv og emalje, 1., 2. og 3. grad, nr 722405, 1638464 and 1919590, og “Motherhood Medal”, 1. og 2. grad. (5)
Hugo Arne Buch (f. København 1927, d. Rutsker 2008) Uden titel, 1961. Sign. på bagsiden. Olie på lærred. 99×77. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1850,- DKK
Gulvlampe, The Red Cartel Lampadiare XXL - GRÅ. Smart gulvlampe med 2 bevægelige dele til højden samt bevægelig skærm. Butikspris ca. 1.999kr (UBRUGT og USAMLET)
100 stk Ølkrus - 50 cl.