Lukker 03/12-2024 10:18:00
- For 20-25 ton - CW40. ABC 170 cm / 2m3 - For 20-25 ton - CW40
10 dunke algefjerner á 23 kg. (ubrugt)
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Cirkulær skål af poleret bronze. Udvendigt støbt med dekor i riflet stil. Stemplet SALTO, 62, IHR. Udført hos Nordisk Bronze Industri, Valby. H. 10,2. Diam. 17,7–18.
Et par lave stager af sølv. Københavns bymærke, 1937. Udfyldte. H. 8,5. (2)
BUDT 103500,- DKK
Danmark. 1851–1990. Samling i 2 Lindner album med pænt besat klssisk afsnit med bl.a. 2 RBS, Thiele med attest LN og i den nyere del med flere pæne stempler mv. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Østrig. Luftpost. Overkomplet sæt i postfrisk kvalitet med marginaler. [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Svend Hammershøi (f. Frederiksberg 1873, d. sst. 1948) Parti fra haven ved Prinsens Palæ. Usigneret. Olie på lærred. 57,5×45.
Ca. 138 stk Amalie Frokosttallerkener Ø 21 cm
76 Dele Bosch tilbehør, mange betonbor, savklinger, rundsavs klinger og meget mere
Diamant Boresæt 38 til 127 mm, nyt og ubrugt i alu kuffert
Stort parti julepynt, bl.a. snemænd med lys, guldfarvet kugler samt Julemandskostume
Traktor Renault MWM D 227-6, 6 cyl, fornuftig pæn stand, har været startet og kørt her på pladsen, lys, lift, hydr. Udtag i bag
BUDT 20000,- DKK