Lukker 05/12-2024 09:00:00
Til montering på lastbil. Med hydraulisk rotation. Rækkevidde 290 cm. Løftekapacitet 340-830 kg. Ifølge sælger, virker den, som den skal. Ikke afprøvet under gennemgangen.
Afhentes: CT - 8500 Grenaa, Denmark (via Google Maps)
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “JH 516”. Et par armstole med stel af eg, sæde og ryg udspændt med spanskrørsflet. Formgivet 1951. Udført ca. 1950–1960'erne hos snedkermester Johannes Hansen, ej stemplet. (2) Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1951. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 174–175.
Junghans Ato magnetpendel bordur af messing med glaskuppel, serienr. 523268. Tyskland. 20. årh.s. midte. H. 22. B. 22.
Gallakjole fra ophørt butik str: 38 vejl pris 1990kr , ubrugt
10st växelriktare Sungrow 15kW 1st Sungrow 12kW 1st Growat 12kW 1st Goodwe 17kW 1st Sungrow 40kW 1st Growat 25kW 2st Goodwe 10kW 1st Growat 8kW 1st Huaweie 17kW 1st Nya aldrig använda i kartong
Caterpillar 305 C gravemaskine. Årgang 2008 med 6847 timer. Maskinen er monteret med følgende: Walkietalkie. Radio med bluetooth. Engcon rotortilt med hydrema fl45 skifte. Der er monteret nye pinde og bøsninger i engcon rotro tilt, maks kørt 15 timer efter de er skiftet. Kørt på service aftale fra Caterpillar siden ny. Nederste forrude er revnet. Der er alm slør i rotoren på engcon rotortilt, kan strammes op.
. Färmartanken 2000 liter
Fin traktor starter og kører godt. Træk på alle 4 hjul, kan slåes fra og til i førehuset, skovl B 220 cm som løfter 1600 kg. CASE IH 1056XL - 5 ton - 4 WD - Med frontlæsser og EU Hurtigskifte
32 visninger
BUDT 72000,- DKK
Parti assorteret værktøj
48 stk Cocktail-/Ginglas
Lille lot med øl tokens fra Tranbjerg Bodega, Tranbjerg Kro, Sluk-Efter Bodega, Højbjerg Kro samt paptegn fra Skipper Huset for 1 stk. øl til dagspris