Et par kinesiske brudestole med

Lukker 09/12-2024 19:13:00

Et par kinesiske brudestole med armlæn af hardwood med sæder af flet, rygge med udskåret dekoration indlagt med ben. Begge med rester af eksportmærker af voks. 19. årh. H. 93. B. 53. D. 42. (2)