Else Alfelt (f. København 1910, d. sst. 1974) Uden titel. Fra kunstmappen “Grafik og Lyrik”. Sign. i trykket samt med blyant Else Alfelt 44. Litografi. Udgivet af Carit Andersen, København. Trykt hos F. Lindegaard, København. Lysmål 19,5×25. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.