Lukker 10/12-2024 19:19:00
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Diplomat”. Sæt på seks armstole af palisander. Sæde og ryg betrukket med lyst brunt skind. Model 209. Formgivet 1961. Udført og mærket hos Cado. (6)
Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987) Rund vase af stentøj modelleret med smal munding. Dekoreret med rødbrun metallisk glasur med okkerbrune elementer. Sign. monogram. Kgl. P. H. 11,3. Diam. 10,5. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Turbway GT 32 G turbinolje 1 IBC container 1000 L [email protected]
18 stk. Nye glasfiber tagtoppe til Traktor / Minigraver M:M: Længde 138 CM. Bredde 115 CM.
Står i 6800 Varde. Kompressor med stativ og hjul. 20L. 8 Bar. Brugt. Oprydning fra bo. MOMSFRI
Dør låse defekte og afmonteret, dørene kan åbnes og lukkes men ikke låses. Sund og god vogn uden rust eller bløde gulve. Vezeko R2B2X - 03DB
BUDT 21500,- DKK
BUDT 1800,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Holmer T4 Holmer T4-40
BUDT 1110000,- DKK
Selges på vegne av kunde. Nylig eu godkjent. Ingen feil eller mangler. Bilen er i god stand og i daglig bruk så mer kilometer må forventes ved overtagelse.
SORTEBRO og SÆRSLEV. 2 pæne stjernestempler på forsendelser. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Anette Harboe Flensburg (f. Kolding 1961) Spejlbillede, 1993. Sign. på bagsiden på bagsiden Anette H. Flensburg 93. Olie på lærred. 135×95. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Selges på vegne av kunde. Fungerer normalt.
Ca. 80 palle stk. palle-inddelinger.