Lukker 10/12-2024 19:24:00
Alfred Christensen Lænestol med stel af bøg, betrukket med mørkegrå lammeuld. Udført hos Slagelse Møbelværk. 1940'erne.
Esab Tigrod svejsetråd. 3 pakke à 5 kg. Tigrod 13.09 - 1.6 mm. 1 pk à 5 kg. 2.0 mm 1 pk à 3 kg. 2.4 mm 1 pk à 2 kg 3.2 mm NST TIG ERNiCRMO3 (625) 1 pk à 2 kg 1.6 mm 1 pk à 2.0 kg 2.0 mm LNT Zeron 100X 1.5 kg 2.4 mm Sælges pga af ophør af firma.
LÆDERFORKLÆDE i lækkert læder med stor lomme midtpå. Sort farve. Ubrugt
5 stk 125 A Tower Inlet, 400v stik
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ton
BUDT 4000,- DKK
Står i 6630 Rødding. 10 stk. Schäfer plastkasser i blå. Udvendig mål: 60 x 40 x 22 cm. Indvendig mål: 55,1 x 35,1 x 19,3 cm. Stærk stabelbar euro kasse i PP plast. Samlet nypris ca. 2.500,- kr. Er let brugte. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Vatikanet. 1929-ca. 1990. Samling i 2 tykke indstiksbøger med bl.a. komplet sæt 1934 Provisorier i stemplet kvalitet, bedre Luftpost mærker og sæt i **/* kval. mv. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
HJULBY. Stjernestempel på postkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Piet Hein (f. 1905, d. 1996) Sæt på fem barstole med stel af forkromet stål. Cirkulært sæde betrukket med patineret nigerskind. Model FL 9511. Formgivet 1961. Udført ca. 1970'erne hos Fritz Hansen. H. 81–82. (5)
Kurt Westergaard (f. Døstrup 1935, d. 2021) To kompositioner. Begge sign. monogram. Akvarel, olie og tusch på papir. Lysmål 12×17 og 10×12. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
9 stk. Bordben, uden plader
BUDT 16500,- DKK