Lukker 03/12-2024 07:35:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ABC 120 cm - Til maskiner fra 2 ton
BUDT 4000,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Svensk TMFE 1241 500 kg løbe ABC Svensk TMFE 1241 500 kg løbekat
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) “Een Appèl aan de verbeelding”. 12–1-1950. Uitgave van de experimentele Group Holland (Cobra), Amsterdam. Sign. K. Appel. Offset. Lysmål 47×63. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Sprøjte, dækpumpe, rundsavsklinger i æske.
52 dele topnøglesæt. Ubrugt
8 DELE grydesæt. Med keramisk marmor slip let belægning. Flg. str.: 16 cm/1,5 l, 20 cm/2,6 l, 24 cm/4,4 l og 28 cm/6,3 l. Også til induktion og opvaskemaskine. Ubrugte
1 stk Køkkenbordplade med håndvask, ca. 365 x 120 cm, kan have ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
William Hammer (f. København 1821, d. sst. 1889) Opstilling med jordbær på en træstub. Sign. W.H. Olie på lærred. 18,5×24. Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 324, 1974 nr. 47.
A near pair Hannoversh-Münden faience trays/plaques of rectangular form with retracted corners, painted in colours with flowers in a vase and a fruit basket, resp. and surrounded by a garland frieze. Both plaques marked, one in sepia. 74×53 cm. In fitted 20th century Louis XVI style fruitwood tables. H. 74 cm. (2) Provenance: Danish private collection
2 preskæber, Nussbaum 54mm og 42mm
5 stk 5-armet stager, Sølv look
Hardox. Løft på aksel 1. Aksel 3 er selvstyrend Danson S 3420 - Hardox ! 29m3 Er ny / is New !
BUDT 150000,- DKK