Lukker 10/12-2024 19:45:00
Bjørn Wiinblad (f. København 1918, d. 2006) Fire tallerkner af lertøj, herunder tre ens modelleret med svejfet kant. Dekoreret med mørkeblå glasur. Usign. Tre tallerkner: Diam. 30–32. En tallerken: Diam. 28. (4)
4 enheder bjælke vibrator til beto Dynapac Vibrator - 4 - 6-7-8-9 M.
1 bt. Champagne Dom Pérignon, Moët et Chandon 1973 B (ts/us).
TAB EL løftevogn/truck Produceret i årgang 2017. Sidste godkendelse 9-2022. Medfølger Tebeton-e lader. Løfter 800 KG. Funktionel ved sidste brug, har stået stille et stykke tid, stand ukendt! Se billeder.
BUDT 36000,- DKK
27 Poppers og Jerkbaits til Geddefiskeri Alle varer er ubrugte. Afsendes med GLS til nærmeste pakkeshop efter betaling af faktura.
Flishugger GS 1500, 9 kw, med benzinmotor 420 cc, maks 12 cm træ, årg 2021, til kugletræk, har ikke været startet
20 stk Led vokslys med timerfunktion højde 24,5 cm ø2 cm, ubrugte i kasse
Entre møbler eller brug dem på værelset, i stuen el. lign. Halvbord i eg med hylde. Mål: 71,5 cm, B: 86,5 cm, D: 40,5 cm. Lille almuemalet kommode med udskæringer. Mål: H: 76,5 cm, B: 68,5 cm, D: 36 cm. Brugte, dermed brugsspor. MOMSFRI
Realisation. Parti i 12 kasser på 2 paller med meget blandet materiale inkl. en del samlinger og lagerbøger fra diverse lande. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Stor Fedtsmøre anlæg, 24 vdc, højde 90 cm
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “Høvdingestol”. Lænestol med stel af teak. Sæde, armlæn samt dybthæftet ryg betrukket med patineret naturskind. Formgivet 1949. Udført ca. 1960 hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. Proveniens: Erhvervet af nuværende ejer hos Bruun Rasmussen, auktion 914, lot nr. 214. Proveniens: Erhvervet af nuværende ejeres forældre omkring 1960. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 124–125.
2 hydr. Cylinder ubrugt, 70x50x 570 total