Lukker 10/12-2024 19:58:00
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) “Vito”. Par turtelduer af gulllakeret træ. Udført og stemplet i begrænset oplag hos Kay Bojesen Design i samarbejde med Team Rynkeby. H. 9. L. 9. (2) Original æske, dustbag og emblem medfølger.
Samling glas bestående af tysk vinglas Hessisk type slebet på cuppa, to vinglas med mælkehvide spiraler i stilken samt tre engelske snapseglas. Tyskland, Holland/England. 18. årh. H. 12–16 cm. (6)
VÆGT med digitalt display. Beregner pris ud fra vægt. Baggrundsbelyst display. Max. 300 kg. Med 220V strømforsyning. Ubrugt
Skruemaskine, 18V, inkl. 2 batterier samt lader. Ubrugt i transportkuffert.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Hardi TR3- Hardi TR3-200
Breguet Classique af 18 kt. guld, ref. 8067. Mekanisk værk med automatisk optræk, kaliber 537/1. 2000'erne. Timekrans af perlemor. Alligatorrem med Breguet C-type spænde af 18 kt. guld. Ø 31 mm. Breguet-æske medfølger. Emnet er omfattet af CITES-appendix II og kræver CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land uden for EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse.
Rubin- og diamantbroche af sølv og 8 kt. hvidguld prydet med fire facetslebne syntetiske rubiner omkranset af talrige rosenslebne diamanter. Vægt ca. 10,5 g. B. 2 cm. L. 3,6 cm.
BUDT 1650,- DKK
Ny ubrukt liten hydraulikkpresse Ypperlig til å ha med i verksted bilen Tar slanger fra 1,/4" til 1" Bakker inkludert
Bolt med stjerne M 6 x 25, 400 stk.
Karel Appel, efter (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) To kompositioner. Usign. Photo-litho, SMI, Paris. Lysmål 33×53. (2)
kardanled 6mm gevind x 8mm hul
Stor fjernstyret lastbil. Æsken måler ca. 67cm, bilen er i størrelsesforhold 1:18
Santokukniv, 18 cm knivblad, udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ebonywood. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto