Lukker 10/12-2024 20:32:00
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Lænestol med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med patineret naturskind. Model 2207. Formgivet 1963. Udført hos Fredericia Stolefabrik.
Romerske kejserdømme, Vespasian, 69–79, Denar, Rom, 75, PON MAX TR P COS VI, 2,73 g, RIC 772
Alkitronic Efcip-R36P Touque Wrench, momentnøgle, 2000w, 230v, optil nm 3780, ikke afprøvet, i trækasse
Motoriseret pakkebord til produktionslinje. 2,2 X 3,5 Meter. Fuld funktionsdygtig.
Meissen bonbonniere af porcelæn, dekoreret i farver og guld med insekter og poussé blomster. Ca. 1900. H. 9. Diam. 13 cm.
Køkkenknivsæt udført i VG-10 stål. Santokukniv og utilytykniv. Knivblad 12-18 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i ironwood. Ubrugte i gaveæsker
Ege tæppefliser i dark brown. Reform Memory ECT359. 3 kasser af 4,147 m2 per kasse. Total ca. 12,4 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Parti store toppe, 32 til 80 mm, alle på pallen
Havenisse med trillebøre, H 65 cm.
- Bagerste lade-flade 1,25 x 2,50m. ABC Stach Agro - Model MT154 - Blokvogn
BUDT 51000,- DKK
Stor + lille transportkasse 54x46x48 cm og 54x46x23 cm
Preben Wölck (f. Nykøbing Mors 1925, d. 2000) Uden titel. 1947. Sign. Wölck 47. Olie på lærred. 95×71. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.